KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15988074
nr 1598 8074
Kurt Ehrefelt
(1921-2010), Sverige
Oljemålning, Bollspel. Signerad och daterad -87. Olja på duk, bildmått: 30x99 cm, yttermått inklusive ram: 50x119 cm
Kurt Ehrefelt, svensk bildkonstnär född 1921, död 2010.
måndag 19 februari 2024
kl 19:26:46